Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

16 kişiyle başladılar sayıları 5 bini geçti

ŞIRNAK’TA, 16 KİŞİYLE KURULAN YEŞİLAY CEMİYETİ, GÖNÜLLÜLERİN BAŞVURULARIYLA SAYILARI 5 BİNİ GEÇTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
16 kişiyle başladılar sayıları 5 bini geçti
140 views
05 Ocak 2022 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak’ta, 16 kişiyle kurulan Yeşilay Cemiyeti, gönüllülerin başvurularıyla sayıları 5 bini geçti. Sınır hattında hizmet veren cemiyet, kolluk kuvvetleriyle hareket edip alkol, tütün, sigara, madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı gibi birçok alanda çalışama hedefliyor.

Şırnak ve ilçelerinde zararlı maddelerle mücadele kapsamında 2014 yılında kurulan Yeşilay Cemiyeti bağımlılıkla mücadele çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. 5 alanda mücadele başlatan ekipler, öğrenciler başta olmak üzere Aile Destek Merkezleri ve Kadın Destek Merkezlerinde eğitimler verilip zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak herkesi sağlıklı bir yaşama davet ediyor.

Şırnak Yeşilay Şube Başkanı Mahsun Çağın, cemiyet olarak 2014 yılında kurulduklarını, il ve ilçelerde bağımlılıkla mücadele ettiklerini ifade etti. Beş alanda mücadele ettiklerini aktaran Çağın, “6 ilçemizde temsilcilikler kurarak bütün okullarda alkol, tütün, sigara, madde bağımlılığı, teknoloji alanında çalışmalarımız var. Eğitimcilerimizi aktifleştireceğiz. Birkaç ilçemizde bağımlılık çok arttığı için bu ilçelerimize yöneldik. Sınır hattında bulunan bir ilde kalıyoruz. Kolluk kuvvetlerimizle beraber çalışıyoruz. Sınırda olan ilçelerimizde gerekli bilgilendirmeler yapıyoruz. Güvenlik güçlerimizle beraber güzel bir yol kat ettik. Her temsilci etrafında 10 gönüllü üye topluyor. Biz günde 200 üyeden fazla kaydı yapıyoruz. 16 kişiyle başladık şimdi binlerce gönüllümüz oldu’’ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.