Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

5 Mayıs Dünya El Hijyeni Gününde temizliğe dikkat çektiler

ŞIRNAK’IN CİZRE İLÇESİ DR. SELAHATTİN CİZRELİOĞLU DEVLET HASTANESİNDE DÜZENLENEN 5 MAYIS DÜNYA EL HİJYENİ GÜNÜ ETKİNLİĞİNDE HİJYEN VE TEMİZLİĞE DİKKAT ÇEKİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
5 Mayıs Dünya El Hijyeni Gününde temizliğe dikkat çektiler
219 views
05 Mayıs 2021 - 17:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak’ın Cizre ilçesi Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesinde düzenlenen 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü etkinliğinde hijyen ve temizliğe dikkat çekildi.

Cizre Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından düzenlenen 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü etkinliğinde hijyen ve temizliğe dikkat çekilerek özellikle korona virüs ile mücadelede hijyen ve temizliğin ne kadar önemli olduğu katılımcılara anlatıldı. Etkinlikle ilgili açıklama yapan enfeksiyon kontrol hemşiresi Melezhan Munis, Dünya Sağlık Örgütü’nün özellikle sağlık hizmetlerinde el hijyeninin önemine dikkat çekmek üzere 2009 yılından itibaren 5 Mayısı Dünya El Hijyeni Günü olarak ilan ettiğini hatırlattı. Munis, “Bu yıl, korona virüs salgınına denk gelmesi nedeniyle, el hijyeni konusundaki farkındalık da artmıştır. Ellerde 150 çeşit bakteri bulunmaktadır. Hayatımızın her anında kullandığımız ellerimizin bakterilerin en fazla barındığı yerler olduğunu biliyoruz. Saatte yaklaşık 25 kez elimizi ağzımıza, burnumuza, gözümüze götürdüğümüzden hastalıkların geçişinde eller çok önemli bir yer tutmaktadır. Sadece el yıkama ile ishal olgularının sayısı yüzde 50, solunum yolu enfeksiyonu sayısı yüzde 25 oranında azalmaktadır. Tüm dünyada sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonlar önemli bir halk sağlığı problemidir. Sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonların en az yüzde 30-50’si sadece el hijyenine uyum ile önlenebilir. Sağlık hizmetiyle ilişkili enfeksiyonların önlenmesinde en önemli kurallarda birisi el hijyenidir. Hastanemizde sağlık personeline el hijyenin önemi sadece bu özel günde değil, sürekli olarak Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından yıl içinde verilen eğitimlerle hatırlatılmaktadır” dedi.

Etkinlik sonunda sağlık çalışanlarına ve hastaneye gelen vatandaşlara el dezenfektanı ve sabun dağıtıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.