Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale Savaşları Mobil Müze aracına Silopi’de yoğun ilgi

ÇANAKKALE SAVAŞI’NDAN KALMA OBJELERİN VE DİJİTAL GÖSTERİLERİN YER ALDIĞI “ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ” SİLOPİLİLERLE BULUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çanakkale Savaşları Mobil Müze aracına Silopi’de yoğun ilgi
255 views
16 Şubat 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çanakkale Savaşından kalma objelerin ve dijital gösterilerin yer aldığı “Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” Şırnak’ın Silopi ilçesinde vatandaşlarla buluştu.

Silopi ilçe merkezinde bulunan Dört Yola gelen “Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” ziyarete açıldı. İçinde Çanakkale Savaşı ile ilgili fotoğrafların ve çeşitli görsel materyallerin yer aldığı müzede videolarla da tanıtımlar yapılıyor. Vatandaş ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, ziyaret eden vatandaşları da duygulandırdı. Kültür ve Turizm Bakanlığının hayata geçirdiği proje kapsamında Çanakkale Savaşlarından kalma objelerin yer aldığı ve dijital gösterilerin sunulduğu mobil müze, Silopi ilçesinin ardından Şırnak merkez ve diğer ilçelerinde ziyarete açılacak.

Çanakkale Savaşları Mobil Müze rehberi Gamze Akıncı 2 Temmuzda tüm Türkiye’yi gezmek için yola çıktıklarını belirterek, “Şu anda 62’nci ilimiz olan Şırnak’ta bulunuyoruz. 2 gündür Silopi’deyiz, sonra İdil ve Cizre’ye gideceğiz. Halkımız olmak üzere özellikle öğrencilerimizin ilgisi çok yüksek. Ağırladığımız misafirlerimizi çok memnun. Buraya gelenler arasında çok duygulanan ve gözleri dolanlar oluyor. Özellikle Çanakkale’ye gidemeyenler mobil müze için çok teşekkür ediyorlar” dedi.

Ziyaretçi Meritan Akın Çanakkale Savaşında yaşananları canlı olarak gördüğünü, çok mutlu olduğunu kaydederek, “Daha önce hep televizyon izliyor ders kitaplarından okuyorduk. Bugün mobil sanal müzesi sayesinde ilçemizde gördük” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.