Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyanet-Sen Şırnak Şube Başkanı Canga: “Zehirli dilinizi dini değerlerimizden çekin”

DİYANET-SEN ŞIRNAK ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN ÇANGA,CHP BURSA KADIN KOLLARI ESKİ BAŞKANI FATOŞ BİRİNÇ’İN SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN YAPTIĞI “BU ALLAH NASIL ALLAH Kİ TÜRKİYE’NİN İÇİNE ETMEYİ AND İÇMİŞ,ELÇİ OLARAK AKP GÖREVLENDİRMİŞ” PAYLAŞIMINA SERT BİR DİLE TEPKİ GÖSTERDİ.(ABİDİN YEL/ŞIRNAK-İHA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyanet-Sen Şırnak Şube Başkanı Canga: “Zehirli dilinizi dini değerlerimizden çekin”
153 views
03 Ocak 2022 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyanet-Sen Şırnak şube başkanı Süleyman Çanga, CHP Bursa Kadın Kolları eski Başkanı Fatoş Birinç’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı “Bu Allah nasıl Allah ki Türkiye’nin içine etmeyi ant içmiş, elçi olarak AKP görevlendirmiş” paylaşımına sert bir dile tepki gösterdi.

Diyanet-Sen Şırnak Şube Başkanı Süleyman Çanga, CHP Bursa Kadın Kolları eski Başkanı Fatoş Birinç’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları sert bir dille eleştirdi. Bu nasıl bir hadsizliktir ki siyasi düşüncenizi Allah’a hakaret etmek için kullanabiliyorsunuz ifadelerine yer verilen açıklamada, “Herkes haddini bilecek, Yüce Allah’a yapılan bu alenen hakaretin hesabını yargı önünde vereceksiniz halk nazarında vereceksiniz Ahirette de vereceksiniz. İster sosyal paylaşım sitesi, ister kitap ya da film olsun ve kim tarafından yapılırsa yapılsın düşünce ve ifade özgürlüğü bahane edilerek gerek Müslümanların mukaddesatına, Yüce Allah’ımıza, gerekse diğer din ve peygamberlere saldırı kesinlikle kabul edilemez. Halkın dini değerlerini alenen aşağılayan Birinç hakkında soruşturma başlatılması yerinde bir karardır ve kesinlikle bu hakareti cezasız kalmamalıdır” dedi.

Çanga, açıklamasına şöyle devam etti: “Allah inancı bütün kutsal dinlerin ortak paydasıdır. Bu hakaret Allah inancı olan bütün insanlara yapılmış bir hakarettir. Yüce Allah’ı, siyasi düşüncenize, kişisel kin ve nefretinize alet edemezsiniz. Zehirli dilinizi çekin artık dini değerlerimizden. Ülkemizde huzur ortamını bozmak ve kaos oluşturmak için bahane üretmeye çalışanlara bu millet izin vermeyecektir. Yüce Allah’a yapılan bu saygısızlığın, hakaretin hesabını hem bu millet hem de yargı mercileri sizden soracaktır. Kimi zaman tahrik, kimi zaman siyasi dengeler nedeniyle gerçekleştirilen bu tür provokatör girişimler karşısında Müslümanları sağduyulu davranmaya, tepkilerini hukuk ve İslam geleneğinin bizlere öğrettiği saygı ve naiflik ölçülerinde göstermeye davet ediyoruz. Müslümanlar olarak bunun gereğini yerine getirmemiz gerekir. Bu vesile ile tüm Müslümanları, amacı tahrik ve provoke olan bu tür girişimlerin ve kişilerin oyununa gelmemeye, dengeli ve sağduyulu hareket etmeye davet ediyoruz. Diyanet-Sen olarak Yüce Rabbimize ve dini değerlerimize hakaret edenlere karşı Olduğumuz ve başlatılan hukuki girişimlerin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz”.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.