Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Silopi’de öğretmenlere dijital eğitim ve yeni nesil öğretmenlik semineri verildi

ŞIRNAK’IN SİLOPİ İLÇESİNDE, SİLOPİ KAYMAKAMLIĞI VE SOSYAL MEDYA VE DİJİTAL GÜVENLİK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN ÖĞRETMENLERE DİJİTAL EĞİTİM VE YENİ NESİL ÖĞRETMENLİK SEMİNERİ VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Silopi’de öğretmenlere dijital eğitim ve yeni nesil öğretmenlik semineri verildi
148 views
02 Ekim 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, kaymakamlık ve sosyal medya, dijital güvenlik eğitim merkezi tarafından öğretmenlere dijital eğitim ve yeni nesil öğretmenlik semineri verildi.

Dijital Öğretmen Akademisi Anadolu Programı kapsamında Koç İlkokulu Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen ve öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen açılış konuşmasını yaptıktan sonra SODİMER Genel Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan “Yeni Nesil Eğitim, Yeni Nesil Öğretmen”, Prof. Dr Süleyman Sadi Seferoğlu “Dijital Dönüşüm Sürecinde Dijital Eğitim ve Öğretmenlik Mesleği”, Prof. Dr. Ercan Yılmaz ise “Öğrenme ve Öğretmede Domino Etkisi” konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Programın ardından gazetecilere açıklamada bulunan SODİMER Genel Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in okullar açık kalacak iradesini ortaya koyduğunu belirterek, “Öğretmenlerin güçlendirilmesi, öğretmenlerin öğrenme ve öğretme süreci içerisinde yeni, farklı bilgi ve becerileri elde etmesi, farkındalık oluşturmak amacıyla ve gidilmeyen yerlere gidenleriz mottosuyla Silopi’deyiz” dedi.

Silopi’de okulların pandemi kurallarına uygun olarak dizayn edildiğini ifade eden Eraslan, “Van, Bahçesaray, Nusaybin ve Yüksekova gibi yerlerde bizzat konferanslar verdik. Şunu görüyoruz ki, öğretmenlerimiz öğrenme ve öğretme sürecine hazır. Silopi’de okullarımız Pandemi kurallarına uygun olarak dizayn edilmiş vaka oranları düşük bu yüzden okulların açık kalması oldukça değerli. Öğretmenimizin sistemde güçlü olması onların sınıfta güçlü olması nedenidir. Kendilerinin gelişimi mesleki olanak kendilerini geliştirmelerine yönelik motivasyon sağlıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.