Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Silopili çocuklar ilk defa havuzda hayallerine kulaç attı

ŞIRNAK’IN SİLOPİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, İLÇE GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORTAK YÜRÜTTÜĞÜ PROJE KAPSAMINDA, KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİ YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU’NDA İLK DEFA HAVUZ İLE BULUŞTU. SİLOPİ İLÇESİNDE ‘HAYALLERİNE KULAÇ AT’ PROJESİ KAPSAMINDA KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİ İLK DEFA HAVUZ İLE BULUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Silopili çocuklar ilk defa havuzda hayallerine kulaç attı
135 views
29 Aralık 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ŞIRNAK (İHA) – Şırnak’ın Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ortak yürüttüğü proje kapsamında, köy okulu öğrencileri Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda ilk defa havuz ile buluştu.

Silopi ilçesinde ’Hayallerine Kulaç At’ projesi kapsamında köy okulu öğrencileri ilk defa havuz ile buluştu. Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ortak yürüttüğü ’Hayallerine Kulaç At’ projesi ile köy okulu öğrencileri Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda ilk defa havuz ile buluşarak yüzmenin ilk aşamalarını öğreniyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı antrenörler gözetiminde eğitim alan çocuklar, erken yaşta yüzmeyi öğrenerek, müsabakalara hazırlanıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen, ilçedeki köy okulunda okuyan bütün öğrencileri yüzme havuzuna getirdiklerini söyledi. Bilen, hedeflerinin bütün öğrencilerin havuz başında keyifli bir zaman geçirmeleri olduğunu ifade etti.

“Günlük ortalama 100 öğrenci eğitim görüyor”

Yüzme Antrenörü Sevim Çetin, köy okulu öğrencilerini eğittiğini ve bu kapsam da yatkın öğrenciler ile daha da yakından ilgilenerek çeşitli müsabakalar da yer almaları için çalışma başlatacaklarını aktardı. İlk etapta yüzmenin aşamalarını, yüzmek için hangi malzemelerin ne işe yaradığını öğrettikleri belirten Çetin; “Günlük ortalama 50 ile 100 arası öğrenciyi günlük gruplar halinde alarak eğitim veriyoruz. Öğrencilerimize sudan korkmamaları gerektiğini belirtiyoruz” dedi.

Öğrencilerden Özgür Karaman, ilk defa havuza geldiğini ve çok eylendiğini dile getirdi. Minik öğrenciler havuz sonrası İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda çeşitli oyunlar oynayarak, buradaki ’Z Kütüphanesini’ dolaştı. Öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen ile beraber ilçe merkezinde pizza yedikten sonra okullarına geri döndü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.