Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak yaylaları piknikçilerle şenlendi

SON DÖNEMLERDEKİ BAŞARILI OPERASYONLARDA TERÖRÜN KÖKÜNÜN KAZINDIĞI ŞIRNAK’IN ULUDERE İLÇESİNDE PİKNİKÇİLER İLE KAMPÇILAR, YILLARDIR KİMSENİN GİDEMEDİĞİ YAYLALARA ÇIKIP HEM DOĞA İLE İÇ İÇE OLMANIN HEM DE HUZURUN KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şırnak yaylaları piknikçilerle şenlendi
107 views
31 Mayıs 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son dönemlerdeki başarılı operasyonlarda terörün kökünün kazındığı Şırnak’ın Uludere ilçesinde piknikçiler ile kampçılar, yıllardır kimsenin gidemediği yaylalara çıkıp hem doğa ile iç içe olmanın hem de huzurun keyfini çıkarıyor.

Uludere ilçesine bağlı Şenoba ve Hilal beldelerinde bulunan yaylalar, terörün belinin kırılması ile küllerinden doğdu. 3 bin 500 rakımlı yaylalara yolların da götürülmesi ile birlikte piknikçiler ve kampçılar yaylaların yolunu tuttu.

Mehrina Yaylasında hem piknik hem kamp yapan Goyan aşiret lideri Hazım Babat, terör nedeni ile köylerini, yaylalarını bırakmak zorunda kaldıklarını hatırlattı. Babat, “Şua an Mehrina Yaylasındayız, çok güzel bir yayla. Terör olmasaydı, günümüzde buralar yazın tatil yeri kışın kayak merkezleri olmuştu. Terör örgütü PKK bu bölgede en fazla Kürtlere zarar vermiştir. Ama çok şükür ki artık PKK terör örgütünün bir yere saldıracak, bir eylemde bulunacak gücü kalmadı. Askerimiz, korucularımız, polisimiz her tarafa hakim. Burası şu an çok güzel, çok huzurlu bir yayla. Şuan bile bu sıcakta her tarafta kar var ovalar kar suyundan besleniyor. İki mevsim bir arada yaşanıyor Şenoba ve Hilal belediyeleri farklı yerlerden yol açıp halka büyük katkıda bulundular. Ben buraya pikniğe geldim burada birkaç gün de kalabilirim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.