Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak’ta Oyun Terapisi eğitimi

TÜRK PDR DERNEĞİ ŞIRNAK İL TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN SİLOPİ İLÇESİNDE “OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ ” VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şırnak’ta Oyun Terapisi eğitimi
116 views
23 Ocak 2022 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk PDR Derneği Şırnak İl Temsilciliği tarafından Silopi ilçesinde “Oyun Terapisi” eğitimi verildi.

Türk PDR Derneği ve Silopi Gençlik Merkezi’nde çocuğun yaşamış olduğu kişisel, sosyal ve ruhsal problemlerin oyun ve oyun materyalleri ile dışavurumunu sağlamak, çocuğa ve aileye gerekli psikolojik desteği oyun yoluyla sağlamak amacıyla Şırnak’ta görev yapan psikolojik danışmanlara yönelik “Oyun Terapisi” eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim, Gaziantep’ten gelen Uzman Psikolojik Danışman Emin Okan Okyay tarafından verildi. Eğitimi alan psikolojik danışmanlar, bu süreçten sonra okullarında bu eğitimi çocuk ve ailelere yönelik gerçekleştirecekler.

Uzman Psikolojik Danışman Emin Okan Okyay, oyunu çocuğun dünyası, oyuncakları ise çocuğun kelimeleri olarak ele alan oyun terapisinde çeşitli sorunlar yaşayan çocuklara psikolojik destek konusunda oldukça önemli olduğunu belirtti.

Öğretmenlerden Enes Karal, psikolojik danışmanların okullarında öğrencilere, anne ve babalara daha etkili ve verimli bir eğitim vermeleri, mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla eğitimi gerçekleştirdiklerini ve katılımcıların eğitimden oldukça memnun ayrıldıklarını ifade etti.

Şırnak il temsilcisi Ahmet Kutlu, bu tür eğitimlerin çocuk üzerinde olumlu etki bıraktığını, sürekli bu tür eğitimlerin yapılacağını ve ebeveynlerin konu hakkında bilgilendirileceklerini söyledi.

Program, çocukların oyun esnasında yapılacak davranışları ve bu esnadaki psikolojilerini daha iyi anlamak adına küçük skeçler ile devam etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.