Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Taziye evini kütüphaneye çevirerek mahallenin kütüphane ihtiyacını giderdiler

ŞIRNAK’IN SİLOPİ İLÇESİNDE CUMHURİYET MAHALLESİ SAKİNLERİ, MAHALLEDE KÜTÜPHANE EKSİĞİNİ TAZİYE EVİNİ KÜTÜPHANEYE ÇEVİREREK GİDERDİ. 50 KİŞİLİK KÜTÜPHANE SALONUNDA ÖĞRENCİLER DERS ÇALIŞIYOR, KİTAP OKUYOR SİNEMA SALONU ORTAMINDA FİLM İZLİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Taziye evini kütüphaneye çevirerek mahallenin kütüphane ihtiyacını giderdiler
124 views
08 Ekim 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, kütüphane eksiğini taziye evini kütüphaneye çevirerek giderdi. 50 kişilik kütüphane salonunda öğrenciler ders çalışıyor, kitap okuyor sinema salonu ortamında film izliyor.

Cudi Dağı eteklerinde bulunan Cumhuriyet Mahallesinde kütüphane ihtiyacı taziye eviyle giderildi. Mahallelilerce yapılan Ebu Eyyüp El Ensari Camii’nin taziye evi bölümü, iş adamı Murat Sultanoğlu öncülüğünde hem taziye hem de kütüphane için kullanışlı hale getirilerek ’Sultan Memduh Kütüphanesi ve taziye evi’ ismi verildi. Kalabalık aile ortamında ders çalışamayan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yeni 50 kişilik Sultan Memduh Kütüphanesi ve taziye evinde hem ders çalışıyor hem sinema ortamında film izleyerek eğlenceli vakit geçiriyor. İlk defa bir taziye evini kütüphaneye çevrildiğini belirten iş adamı Murat Sultanoğlu, amaçlarının çocukların ders çalışacakları, kitap okuyabilecekleri ortamı oluşturmak olduğunu söyledi. Hayırseverlere teşekkür eden Sultanoğlu, “Gönül dostlarımız ile birlikte kültürel aktivite amacıyla taziye evini kütüphane ve sinema ortamını bir arada kullanılabilecek şekilde kullanışlı hale getirdik. Gönüllülerimize kalbi duygularıma teşekkür ediyorum” dedi.

İlk defa sinema ortamında film izlediğini dile getiren öğrencilerden Nevroz Yaman, kitap okuduğunu ve ders çalıştığını da söyledi. Anne Halime Yaman ise, “Taziye evi kütüphane ve sinema salonu oldu. Çocuklarımız sinemaya ve kütüphane hiç görmediler. Çocuklarımız kaderimizi yaşamasınlar, biz okuyamadık. Belki de okusaydık daha iyi yerlere gelebilirdik. Bu şansımız hiç olmadı. Çocuklarımızın aynı kaderi yaşamasını istemiyoruz. Bu hayali ve mutluluğu bize yaşatanlara teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.