Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyacı kadın timlerine emanet

ŞIRNAK’TA YAŞLI VE BAKIMA MUHTAÇ TEK BAŞINA KALAN VATANDAŞLARIN İMDADINA KAYMAKAMLIK PERSONELİ YETİŞİYOR. HER HAFTA DÜZENLİ EV TEMİZLİĞİ YAPAN KADIN EKİBİ TAKDİRLERİ TOPLUYOR. TEK BAŞINA KALAN YAŞLI KADINLAR TEMİZLİK İÇİN GELEN KADIN TİMİNE EVLERİNİ EMANET EDİP DIŞARI ÇIKIYOR. GÜN BOYU TEMİZLİK YAPAN KADIN TİMLERİ YEMEK YAPIP AKŞAMA DOĞRU EVDEN ÇIKIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyacı kadın timlerine emanet
120 views
03 Aralık 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak’ta yaşlı ve bakıma muhtaç tek başına kalan vatandaşların imdadına kaymakamlık personeli yetişiyor. Her hafta düzenli ev temizliği yapan kadın ekibi takdirleri topluyor. Tek başına kalan yaşlı kadınlar temizlik için gelen kadın timine evlerini emanet edip dışarı çıkıyor. Gün boyu temizlik yapan kadın timleri yemek yapıp akşama doğru evden çıkıyor.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kaymakamlığın yaşlı ve bakıma muhtaç tek başına kalan kadınlara yönelik başlattığı proje bölge halkı tarafından takdir ediliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından (SYDV) 6 kişilik bir ekip daha önce ilçe genelinde belirlenen tek başına kalan yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor. Hayata geçen proje sayesinde bir çok eve gidip haftada 2 kere temizlik yapan ekiplere talep oldukça fazla. Kendi ihtiyaçlarını gideremeyecek durumda olan yaşlılara yönelik başlatılan proje her geçen gün daha çok büyüyor. Beytüşşebap ilçe genelinde 5 ay önce başlatılan proje kapsamında belirlenen yardıma muhtaç yaşlı vatandaşların bütün ihtiyaçları kadın timleri tarafından karşılanıyor. Kürtçe konuşan Hamail Ataman, “Çok teşekkür ederim kaymakam beye, gönül rahatlığıyla evimi teslim ediyorum. Bu ekibi çok seviyorum bütün işlerimi yapıyorlar. Bunlardan başka kimsenin gelmesini istemiyorum. Çok memnunum. Kaymakamımıza minnettarım. Evimi temizliyorlar. Allah razı olsun’’ diye konuştu.

Zehra Ataman ise hasta ve tek başına olduğunu söyledi. Ataman, “Hastayım tek başımayım. Allah herkesten razı olsun. Bütün işlerimi yapıyorlar, minnettarım. Tek isteğim bu projenin devam etmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Temizlik timi personeli Leyla Aykut, “Öncelikle kaymakam beye teşekkür ediyoruz. Yardıma muhtaç yaşlıların evlerine gidiyoruz. Şimdi 5 kişi çalışıyoruz. Bu çalışmaların olmasını istiyoruz. Herkes çok memnun çok mutlu oluyor. Bu projenin devam etmesini istiyorlar. Gönül rahatlığıyla evlerini bize teslim ediyorlar. Çocuklarım var. Üçünü okutuyorum. Bu proje sayesinde evime ekmek götürebiliyorum’’ dedi.

Yaşlı ve bakıma muhtaç yaşlılara sahip çıkıyorlar

Beytüşşebap kaymakamlığı hayata geçirdiği proje sayesinde bir çok yaşlı faydalanıyor. Kadın güven timleri evlerde temizlik çalışması yapıyor, yaşlıların bütün ihtiyaçlarını gideriyor. Haftada 2 gün çalışan ekipler ilçe genelinde bütün yaşlılara gözü gibi bakıyor. Beytüşşebap Kaymakamı Hasan Uğuz’un talimatlarıyla ilçede belirlenen ve tek başına kalan yaşlılara yönelik hazırlanan proje sayesinde onlarca yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşın bir dediği iki edilmiyor. Bütün masrafları üstlenen kaymakamlık ev temizliğinin yanı sıra kişisel bakımlarını da üstleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.