Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak’taki köy okullarında yüz yüze eğitim hazırlığı

ŞIRNAK’IN SİLOPİ İLÇESİNDE BAĞLI ÇUKURCA İLK-ORTA OKULUNDA EĞİTİM VE ÖĞRETİM HAZIRLIKLARI BAŞLADI. OKUL ÖĞRETMENLERİ KÖYLÜLER İLE BERABER OKULU BAŞTAN AŞAĞI TEMİZLEDİLER. KÖY OKULU 15 ŞUBATTA AÇILACAK OLAN EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİNE HAZIR HALE GETİRİLDİ. ÇUKURCA KÖYÜNÜN MUHTARI VE KÖYLÜLER DE DEZENFEKTE EDİLEN OKULDA TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA KATILDILAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şırnak’taki köy okullarında yüz yüze eğitim hazırlığı
812 views
11 Şubat 2021 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bağlı Çukurca İlk-Ortaokulunda eğitim ve öğretim hazırlıkları başladı. Öğretmen ve köylüler okulu baştan aşağı temizleyerek eğitime hazır hale getirdi.

Korona virüs salgını nedeni ile kapalı olan köy okullarında yüz yüze eğitim 15 Şubat’ta başlıyor. Okullarda yüz yüze eğitim öncesi hummalı bir şekilde temizlik çalışması gerçekleştirildi. Öğretmen ve köylüler, okulları baştan aşağı temizleyerek eğitime hazır hale getirdi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çukurca İlk-Ortaokulu Müdürü Sekvan Yel, köy okullarının 15 Şubatta yüz yüze eğitime başlayacağını ve bununla ilgili temizlik çalışması başlattıklarını söyledi. Yel, “Okulların açılacak olması hem bizleri hem de öğrencileri sevindirdi. Uzun bir dönemin ardından yine ders zilimiz çalmaya başlayacak. Bunun için biz de okulumuzda hazırlıklar yapmaya başladık. Önce bütün okulumuzu dezenfekte ettik, ardından okul temizliğine başladık. Bu çalışmalarımıza öğretmen arkadaşlarımız köy muhtarımız ve köylü vatandaşlarımız bize yardım ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Okulumuz şuan yüz yüze eğitime hazır bir şekildedir tüm velilerimizin güvenli bir şekilde çocuklarını okula göndermelerini bekliyoruz” dedi.

Temizlik çalışmalarına katılan Çukurca köyü muhtarı Veysi Atilla, okullarda yüz yüze eğitimin başlamasından dolayı mutlu olduklarını bu nedenle temizlik çalışmalarına katıldıklarını söyledi. Okullarının eğitime hazır olduğunu aktaran muhtar Atilla, temizlik aşamasında emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini ifade etti.

Temizlik çalışmalarına katılan köylülerden Mehmet Atilla ise çocuklarının eğitime başlayacak olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Atilla, “Biz de elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Temizlik çalışmalarına katılan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.