Şırnak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye güzelinden Doğu’ya destek

DOĞU İLLERİNE VERDİĞİ DESTEKLERLE BİLİNEN, LÜBNAN’DA DÜZENLENEN MİSS EUROPE 2021 YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜ OLARAK TAÇ GİYEN DUYGU ÇAKMAK, ŞIRNAK’IN SEMBOLÜ CİZRE KALESİ, MEM U ZİN TÜRBESİNİ VE DENGBEJ EVİNİ ZİYARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye güzelinden Doğu’ya destek
189 views
22 Şubat 2022 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğu illerine verdiği desteklerle bilinen, Lübnan’da düzenlenen Miss Europe 2021 yarışmasında üçüncü olarak taç giyen Duygu Çakmak, Şırnak’ın sembolü Cizre Kalesi, Mem U Zin Türbesini ve Dengbej evini ziyaret etti.

Miss Europe 2021 güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek 37 ülke arasında 3.olan Duygu Çakmak, tarihi ve doğal güzellikleriyle moda çekimlerinin uğrak yeri ile sinema filmlerinin doğal platosu haline gelen Cizre ilçesini ziyaret etti. “Ben ne doğuyum, ne Batıyım Anadolu’yum” diyen Türkiye güzellerinden Çakmak, doğu illerinin medyada farklı olarak lanse edilmesinin üzerine Cizre’yi ziyaret ederek bu algıları kırmak istediğini dile getirdi.

Tarihi olaylara ve aşklara ev sahipliği yapmış olan Cizre’de olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Çakmak, doğunun her tarafının çok güzel ve harika yerleri olduğunu ifade etti. Çakmak, “Bizler, burada çekimlerimizi yaparak buraların güzellikleriyle anılmasını istiyoruz. Burada çok güzel bir tabiat var, Cudi Dağı var. Bu güzellikleri insanlara gösterebilmek için buradayız. Bundan sonraki çalışmalarımda da burada olacağım. Önümüzdeki aylarda Cudi Dağının tepesine, Sefine Bölgesine çıkacağız. Bundan sonraki çalışmalarımın çoğunu doğu illerinde yapmayı düşünüyorum. Çünkü buraların üzerindeki kötü algının değişmesine ihtiyacı var. Ben ne doğuyum ne batıyım, ben, Anadolu’yum. Onun için buradayım ve burada olmaya devam edeceğim” dedi.

Mem ile Zin’in türbelerini ziyaret edip dualar okuduktan sonra çekimler yapan Çakmak, ardından Cizre Dengbej evini ziyaret etti. Çakmak, ilçesindeki tarihi mekanlarda moda çekimleri yaptıktan sonra Habur Sınır Kapısını da ziyaret edip hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Şırnak’tan ayrıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.